Mluvil jsem s panem nejvyšším, zaznělo v odposleších exšéfa drah Žaludy o trafikách

Přinášíme vám další článek, týkající se odposlouchávání mobilních telefonů.

„Naši na ně klekli.“ Sobotka žádá prošetřit, zda za Babiše šikanovala správa firmuFinanční správa si Dle nové nahrávky skupiny Julia Šumana, na které má vystupovat Andrej Babiš, měla posvítit na firmu, která se ocitla ve sféře zájmu Agrofertu. A to v době, kdy byl Babiš ministrem financí. Ten dnes odmítá, že by finanční správu úkoloval. Firma FAU, jejíž jednatel mluví o šikaně, Dle něj dluží státu velké peníze. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) však nyní žádá, aby postup správy prošetřil Babišův nástupce Ivan Pilný (ANO).

Finanční správa si Dle nové nahrávky skupiny Julia Šumana, na které má vystupovat Andrej Babiš, měla posvítit na firmu, která se ocitla ve sféře zájmu Agrofertu. A to v době, kdy byl Babiš ministrem financí. Ten dnes odmítá, že by finanční správu úkoloval. Firma FAU, jejíž jednatel mluví o šikaně, Dle něj dluží státu velké peníze. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) však nyní žádá, aby postup správy prošetřil Babišův nástupce Ivan Pilný (ANO).

Byl postup finanční správy v případu firmy FAU v souladu se zákonem? Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) požádá ministra financí Ivana Pilného (ANO) o kontrolu. Dle premiéra je třeba prověřit, zda ministerstvo financí nepovoleně nezasahovalo do činnosti daňové správy.

Sobotka to v pondělí řekl novinářům po bilanční schůzce s ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO). Předseda vlády chce věc vyšetřovat kvůli nahrávce, na které předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš o osudu firmy FAU údajně hovoří.

„Ty naši klekli na tu FAU Přerov,“ zní z nahrávky, na které má figurovat právě Babiš. Dodává, že firma skončila v insolvenci a má obstavené účty. Nahrávku v neděli zveřejnila na anonymním twitterovém účtu Skupina Šuman.

Do insolvence se FAU dostala loni v říjnu, o dva měsíce později ji soud poslal do konkurzu. Babiš byl tehdy ministrem financí. FAU má sklad v areálu Prechezy, jež patří do holdingu Agrofert, který donedávna Babiš vlastnil.

„Nová nahrávka, Dle které Andrej Babiš zneužíval finanční správu ke svým podnikatelským účelům, potvrzuje správnost jeho odvolání z vlády. Policie by teď měla říct, jestli je nahrávka pravdivá nebo ne,“ uvedl v prohlášení ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Dle něj by měl ředitel finanční správy nyní „velmi důkladně zdůvodnit používání tzv. zajišťovacích příkazů“, tedy silných zbraní správy daní.

Andrej Babiš údajně na nahrávce mluví o tom, jak zprivatizoval v roce 1997 Prechezu, která však před privatizací prodala vlečku a ta proto v jeho chemičce „patří těm zm*dům“. Hospodářské noviny minulý týden napsaly, že soud postup daňové správy označil za nezákonný.

„Já jsem tu nahrávku neslyšel a nechci ji ani poslouchat. Opravdu nechci každý týden poslouchat ilegálně pořízené nahrávky, které jsou zneužívány k manipulaci. Obsah nahrávky jsem četl v médiích a na nahrávce není ani slovem zmíněno, že bych finanční správu úkoloval. Takže to nemůže být ohrožení nezávislosti finanční správy,“ uvedl Andrej Babiš pro server aktuálně.cz.

Dle něj může být taková nahrávka sestříhaná a upravovaná tak, jak se autorovi hodí. Odmítá, že by finanční správu úkoloval, označuje ji za nezávislou a bojující proti únikům DPH a spotřební daně. Firma FAU dle něj dluží finanční správě cca. 830 milionů korun. „Předpokládám, že finanční a celní správa měla vážné důvody, když tato firma dluží státu tak obrovské peníze,“ dodal Babiš. 

Ke spekulacím, zda Andrej Babiš úkoloval či neúkoloval finanční správu, se samotný úřad vyjádřil v prohlášení pro ČTK. Finanční správa pracuje samostatně na základě vlastní analytické činnosti, a nikoliv na základě zadání. V jednotlivých případech je vázána mlčenlivostí a žádné informace třetím osobám, tedy ani ministru financí neposkytuje, hájí se.

„Finanční správa je připravena svůj postup v daném případě v plném rozsahu obhájit a své důkazy a argumenty již také sdělila Nejvyššímu správnímu soudu. Abychom se mohli vyjádřit k podrobnostem daného případu, uvítali bychom, aby nás daňový subjekt zbavil mlčenlivosti,“ uvedla Gabriela Štěpanyová z tiskového oddělení správy.

„Chtěl bych ho v něm požádat o kontrolu celé věci z pohledu daňové správy tak, aby bylo zřejmé, jestli daňová správa postupovala v souladu se zákony, jak to bylo s těmi opatřeními, které realizovala daňová správa, a požádám ho také, aby prověřil, jestli vedení ministerstva financí jakýmkoli způsobem zasahovalo v rozporu se svými kompetencemi do činnosti daňové správy,“ řekl Sobotka, Dle kterého musí být záležitost prověřena a zkontrolována.

Ministr zemědělství a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka chce, aby o prověrce daňové správy byla informována vláda, případně i veřejnost.

„Jako ministr zemědělství bych si nikdy nedovolil žádat informace a vstupovat do jednání a kauz, které řeší naše dozorové orgány. To je věc, která hraničí s porušováním zákona – toho, co si ministr může dovolit,“ podotkl Jurečka.

Dle něj by měla policie a státní zástupci sami chtít vyšetřit, zda jsou nahrávky skupiny Šuman pravé, případně zda jde o sestříhané kousky zvukového záznamu. Skupina měla Dle Jurečky předat nahrávky policii ihned po jejich zřízení, aby mohly policejní orgány případně i zkoumat, jaké jsou postupy státní správy, jako například s FAU Přerov.

Zajímá vás jak na odposlech mobilu? Pak čtěte náš web.

Mluvil jsem s panem nejvyšším, zaznělo v odposleších exšéfa drah Žaludy o trafikáchTrafiky. Téma číslo jedna v posledních dnech v zákulisí politické scény. Dostali je vlivní politici – rebelující poslanci ODS – výměnou za podporu Nečasovy vlády. Souzeni za to sice nebudou, bez povšimnutí to ale také nezůstane. V odposleších týkajících se právě trafik zaznělo i šéfa už bývalého šéfa Českých drah Petra Žaludy.

Trafiky. Téma číslo jedna v posledních dnech v zákulisí politické scény. Dostali je vlivní politici – rebelující poslanci ODS – výměnou za podporu Nečasovy vlády. Souzeni za to sice nebudou, bez povšimnutí to ale také nezůstane. V odposleších týkajících se právě trafik zaznělo i šéfa už bývalého šéfa Českých drah Petra Žaludy.

Zlatého padáka v hodnotě 12 milionů si teď užívá exšéf Českých drah Petr Žaluda, vrásky mu na čele ale dělá současný výslech na policii. A není to nic milého, týká se to jeho kamaráda Petra Tluchoře a jeho trafiky, o které se Dle informací úterního deníku Právo baví s Romanem Bočkem – bývalým náměstkem ministerstev dopravy a zemědělství.

Dle Bočka mluvil Žaluda s Petrem Tluchořem o dozorčí radě, zazněla tam prý i jména ministra Martina Kuby a expremiéra Petra Nečase. Dle Bočka Žaluda reaguje následovně: „že dneska mluvil s panem nejvyšším (Nečasem) a že se domluvili, že mají pro něj (Tluchoře) něco jiného,“ uvádí Právo.

Dle deníku dál v odposleších a poslaných textových zprávách figurují jména jako jsou třeba ministři Petr Bendl a Pavel Dobeš. Žaluda navíc prý působil na členy dozorčí rady, aby zvolili Bočka členem představenstva.

Na našem webu najdete zaručené tipy jak na odposlech mobilu.

Věděli jste, že doslova za pár korun lze pořídit tzv. GSM alarm, pomocí kterého si můžete sami, snadno a efektivni vyřešit zabezpečení domu?

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Designed for Military Boots