Odposlechy Nečase a Nagyové: Amnestie pro Klause byl kšeft!

Odposlechy mobilu jsou čím dál častější, přečtěte si například tento článek.

Americká vláda čelí první žalobě kvůli sbírání dat o telefonních hovorech
Odhalení Edwarda Snowdena o odposlouchávání telefonů americkou vládou přináší první žalobu. Nepodává ji však vláda na bývalého technika CIA, ale naopak jedna z nevládních organizací na vládu Spojených států.

Dle americké unie pro občanské svobody nemá vládá právo sbírat údaje o telefonních hovorech.

Proto organizace žádá federálního soudce, aby takové sledování Národní bezpečnostní agenturou zastavil a nařídil vymazání všech takových záznamů.

Jejich shromažďováním Dle žaloby vláda porušuje právo na svobodu slova a soukromí zaručené ústavou.

Americké ministerstvo spravedlnosti odmítá zatím žalobu komentovat.

Zajímá vás jak probíhá odposlech hovorů?

Odposlechy Nečase a Nagyové: Amnestie pro Klause byl kšeft!“Amnestie je strašný průšvih a můžu říct otevřeně, že šlo o podpis za podpis“.Tak prý komentoval politický handl s Václavem Klausem někdejší premiér Petr Nečas své milence Janě Nagyové (nyní Nečasové). Nečas se jí v odposlouchávaném hovoru snažil vysvětlit, proč spolupodepsal prezidentovu amnestii.

„Amnestie je strašný průšvih a můžu říct otevřeně, že šlo o podpis za podpis“.Tak prý komentoval politický handl s Václavem Klausem někdejší premiér Petr Nečas své milence Janě Nagyové (nyní Nečasové). Nečas se jí v odposlouchávaném hovoru snažil vysvětlit, proč spolupodepsal prezidentovu amnestii.

Bývalý premiér Petr Nečas letos v lednu v odposlouchávaném hovoru řekl, že uže svůj spolupodpis pod novoroční amnestií prezidenta Václava Klause vyměnil za prezidentův podpis pod konsolidační balíček připravený právě Nečasovým kabinetem. Upozornil na to dnes server Aktuálně.cz, s tím, že informaci potvrdil jeden z advokátů, kteří měli možnost se seznámit s policejním spisem v kauze Nagyová. Nečas to už dříve popřel.

Informaci ale popřeli bývalý Klausův tajemník Petr Hájek i dřívější šéf politického odboru Klausovy kanceláře Ladislav Jakl. „Ne, tu informaci jsem neměl a u ničeho takového jsem nebyl. Slyším to poprvé,“ řekl serveru Hájek. „Takovou dohodu vylučuji,“ uvedl Jakl. Ještě v lednu takový „obchod“ popřel i Nečas. „Takový politický obchod mohu vyloučit. U podpisu vládního balíčku převládl zodpovědný přístup prezidenta, který nechtěl zemi zbytečně vystavit chaosu,“ citovala ho už dříve Mladá fronta Dnes.

Amnestie propustila na svobodu zhruba 6500 vězňů a prominula podmíněné a alternativní tresty desetitisícům dalších lidí. Obsahovala mimo jiné aboliční článek, který se vztahoval na některé rozsáhlé hospodářské kauzy s miliardovými škodami – například Progres Investu a H-Systemu. K autorství tohoto článku v amnestii se dodnes nikdo nezná. Vyšetřování protikorupční policie vyloučilo, že by na Klausovu amnestii měly vliv úplatky, napsalo v polovině října Právo.

S využitím policejních odposlechů obvinilo olomoucké vrchní státní zastupitelství Nagyovou, dva bývalé šéfy Vojenského zpravodajství Milana Kovandu a Ondreje Páleníka a zpravodajce Jana Pohůnka ze zneužití rozvědky ke sledování tří osob včetně bývalé Nečasovy manželky Radky. Sledování údajně nařídila Nagyová.

Spekulovalo se, že policie by mohla obvinit i Nečase v souvislosti s druhou větví případu jeho nynější manželky Nagyové, kterou je údajné uplacení tří někdejších poslanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy. To se ale zatím nestalo.

Nejvyšší soud v říjnu rozhodl, že Nečase na rozdíl od trojice exposlanců je možné stíhat. Chránila ho totiž pouze procesní imunita vztahující se na projevy se Sněmovně.

Na našem webu najdete zaručené tipy jak na odposlech mobilu.

Vybíráte fotopast? Recenze vám možná pomůže vybrat tu pravou. Přečtěte si naše recenze fotopastí.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Designed for Military Boots