Žalobkyně z kauzy Opencard měla údajně v bytě odposlouchávací zařízení

Přinášíme vám další článek, týkající se odposlouchávání mobilních telefonů.

Žalobkyně z kauzy Opencard měla údajně v bytě odposlouchávací zařízení
Pražskou žalobkyni z kauzy Opencard Dagmar Máchovou se někdo snažil odposlouchávat. Napsal to deník Právo. Odposlechové zařízení mělo být ukryto v žižkovském bytě partnera Máchové Bohumila Holubce. Žalobkyně věří, že odposlechy souvisí s kauzami, které řeší. Holubec ale podezřívá i samotnou policii.

Žalobkyně Městského státního zastupitelství je Dle deníku přesvědčená, že údajné odposlechy souvisí s kauzami, které řeší.

Máchová prý má konkrétní podezření, komentovat to ale nechtěla.

„Tato věc je v šetření a paní státní zástupkyně nepovažuje za vhodné se v této fázi k tomu jakkoli vyjadřovat,“ sdělila pouze její tisková mluvčí Štěpánka Zenklová.

Máchová už prý podala trestní oznámení a případ si převzali kriminalisté. Pražská policie k tomu ale odmítla cokoliv říct.

„Minimálně do konce týdne se s ohledem na citlivost případu nebudeme vyjadřovat,“ uvedla mluvčí Jana Rosslerová. Nechtěla říct ani to, jestli v bytě vůbec nějaké odposlechové zařízení bylo.

Partner zástupkyně podezřívá policii

Dle deníku Právo si ale policisté odnesli set-top box, do kterého měl být odposlech zabudovaný. Tuto „štěnici“ měl do bytu přinést zaměstnanec servisní firmy.

Našel ji prý partner žalobkyně a majitel bytu Bohumil Holubec, který ji v bytě hledal už delší dobu. Listu svěřil i podezření, že odposlechy mohli nastražit sami policisté. Ani k tomu se ale policie nevyjádřila.

Právo také uvedlo, že postup Máchové a vyšetřovatelů chce zkoumat zvláštní poslanecká komise pro objasnění pozadí Opencard.

Její předseda Bronislav Schwarz také nechtěl údajné odposlechy komentovat, sdělil pouze, že o celé věci se dozvěděl dnes z médií. Rozhodně prý novinářům neřekl, že by už komise pro Opencard věc prověřovala. Připustil ale, že se se žalobkyní Máchovou chystá promluvit.

Dozorová státní zástupkyně v obou nejznámějších kauzách Opencard zatím sklízela jen kritiku, protože před soudem skončily jen „malé ryby“. Někdejší vedení pražského magistrátu v čele s primátorem Pavlem Bémem z ODS se soudních líčení účastní jen jako svědci.

V létě 2012 dokonce tehdejší šéf protikorupční policie Tomáš Martinec Máchovou obvinil, že zdržela vyšetřování a na magistrátu byly mezitím zničeny důležité dokumenty.

Přečtěte si ještě toto.

Odposlechy v kauze poslaneckých trafik jsou nezákonné, rozhodla soudkyně Za nezákonné v úterý označila soudkyně Helena Králová odposlechy v kauze, která se týká údajného uplácení funkcemi. Znamená to, že materiály nevyužije jako důkazy. Zachycené SMS zprávy přitom potvrzovaly verzi obžaloby, že tři poslanci ODS složili v roce 2012 své funkce na základě příslibu jiné pracovní nabídky.

V kauze takzvaných trafik pro poslance jsou obžalovaní tři lidé – expremiér Petr Nečas, jeho manželka Jana a někdejší náměstek Roman Boček. Soudkyni Heleně Králové zbývá dovyslechnout několik svědků. Dnes přišel vypovídat někdejší ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09.

Žalobci chtěli slyšet jeho reakci na zachycenou textovou zprávu – soudkyně Helena Králová jim ale přečtení nepovolila s tím, že jsou odposlechy nezákonné. Dle státního zástupce Rostislava Bajgera přitom takový názor dřív neměla.

„Samozřejmě je to nestandardní, že pokud v jiných trestních věcech to je použitelné, jsou to v podstatě tytéž osoby, totéž původní trestní řízení… Nechápu. Bližší odůvodněni neznáme,“ řekl Bajger pro Radiožurnál.

K soudkyni Králové má výhrady i ministr spravedlnosti Robert Pelikán z hnutí ANO, který na ni podal v souvislosti s jinou kauzou Jany Nečasové kárnou žalobu a navrhl její odvolání z funkce. Na názor na úterní krok soudkyně Heleny Králové se Radiožurnál chtěl zeptat Soudcovské unie. Ta situaci ale nechce komentovat kvůli tomu, že jde o neuzavřenou kauzu.

Soudkyně Králová konkrétně nevysvětlila, proč mají být odposlechy nezákonné, vyhověla ale námitce advokáta Adama Černého, který hájí expremiéra Petra Nečase. Černý namítal, že pořízení odposlechů musí být řádně odůvodněné.

„Bylo to v návaznosti na judikaturu nejvyššího soudu, který říká, že odposlechy musí být řádně odůvodněné, odůvodnění musí splňovat zákonné náležitosti, a bez toho jsou nezákonné. Příkazy k povolení odposlechů i odposlechy samotné, nelze je provádět v hlavním líčení a nelze je použít jako důkaz, nelze k ním přihlížet,“ říká.

U soudu v úterý svědčil Miroslav Kalousek, končící předseda TOP 09. V roce 2012 byl ministrem financí a pracovní nabídky měl rebelujícím poslancům dát právě on.

Připustil, že exposlanci Ivanu Fuksovi nabídl místo v představenstvu Českého aeroholdingu a Marku Šnajdrovi v dozorčí radě Čepra. Kalousek ale opakoval, že to udělal až po tom, co tehdejší poslanci složili své mandáty. O přislíbení místa dopředu prý nešlo.

Na našem webu najdete zaručené tipy jak na odposlech mobilu.

Máte podezření, že se ve vašem okolí dějí nějaké nepravosti, ale nemáte důkaz? Možným řešením mohou být komerčně dostupné odposlechy

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Designed for Military Boots