Paroubek vyzývá k předložení důkazů v kauze údajných odposlechů

Odposlechy mobilu jsou čím dál častější, přečtěte si například tento článek.

Paroubek vyzývá k předložení důkazů v kauze údajných odposlechů
Sociální demokraté vyvolají kvůli kauze údajných odposlechů politiků a novinářů mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny. Předseda strany Jiří Paroubek současně vyzval lídry ODS, aby předložili důkazy, že je ČSSD s odposlechy spojena. Pokud je nedodají, mají odstoupit. Ministr vnitra a místopředseda ODS Ivan Langer to ale odmítá a říká, že se nenechá zastrašit.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek vyzval k demisi premiéra Mirka Topolánka, ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase a ministra vnitra Ivana Langera. Podle Paroubka ODS obvinila sociální demokraty, že nařídili odposlechy politiků a ústavních činitelů.

„Ať prokáží, že byl někdo odposloucháván na můj návrh nebo na návrh vlády. Pokud to neprokáží, ať se omluví. A mimořádná schůze Poslanecké sněmovny vydrží o tom. Chceme důkazy,“ řekl Paroubek.

Ministr vnitra Ivan Langer reagoval: Nikoho jsem neobvinil a nenechám se zastrašit. „Jiří Paroubek řekl, že jsem lhář, a dokonce řekl, že jsem prý hnusný lhář. A já se ho chci jasně zeptat, v čem jsem lhal, že mě takovýmto způsobem uráží.“

„Říkám jasně, že pokud si Jiří Paroubek myslí, že se nechám zastrašit, odpovídám, nenechám. Já nemohu mlčet a nebudu mlčet a jako ministr vnitra, který zná své zákonem vymezené pravomoci, udělám vše pro to, aby se celá věc vyšetřila,“ prohlásil Langer.

Jména dvaceti politiků a novinářů, kteří měli být obětí údajných odposlechů, se veřejnost nejspíš nedozví. Jak řekl Radiožurnálu bývalý ministr vnitra František Bublan, tyto informace by měli mít k dispozici jen ústavní činitelé.
„Možná by se dalo zvážit, jestli je možné to použít třeba pro nějakou interní potřebu vlády, pro parlament, pokud by si to vyžádal.“

Oldřich Kužílek, který se angažuje v otázce svobodného přístupu k informacím, ale oponuje: Když vyšetřování skončí, všechny informace jsou volné. „Eviduji nedávný rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem v prakticky totožné věci, kde krajský soud jasně konstatoval, že všechny informace musí policie poskytnout. Je jenom otázka, kolik z nich vydrží těch začerněných, protože jsou to třeba osobní údaje nebo ty utajované skutečnosti.“

Případem se od včerejška zabývá nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká. Má zjistit, jestli byl při šetření úniku takzvané Kubiceho zprávy porušen zákon.

Zajímá vás jak nainstalovat jaodposlech mobilu?

Bílý dům dál jedná s vyšetřovatelem Muellerem o Trumpově výslechu. Sejdou se?Bílý dům dál jedná s týmem zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera o výslechu prezidenta Donalda Trumpa v kauze údajného ruského vměšování do amerických voleb. Novinářům to podle čtvrteční zprávy agentury AP řekl Trumpův poradce Rudy Giuliani. „Nedávám vám ale moc nadějí, že se sejdou,“ dodal.

Bílý dům dál jedná s týmem zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera o výslechu prezidenta Donalda Trumpa v kauze údajného ruského vměšování do amerických voleb. Novinářům to podle čtvrteční zprávy agentury AP řekl Trumpův poradce Rudy Giuliani. „Nedávám vám ale moc nadějí, že se sejdou,“ dodal.

O Trumpově výslechu americká média spekulují už delší dobu, sám prezident několikrát vyjádřil ochotu se s Muellerem setkat. Jeho právníci ho ale od výslechu odrazují kvůli obavě, že impulsivní prezident nadělá problémy sám sobě. Pokud by ale výslech odmítl, musel by veřejnosti vysvětlit důvod.

Do Bílého domu podle Giulianiho přišel v úterý dopis s upřesněním podmínek výslechu, na který teď právní tým prezidenta připravuje odpověď. Vyšetřovatel Mueller prý ustoupil od původních požadavků a souhlasí s tím, že prezident na některé dotazy odpoví písemně. Možnost, že se Trump s Muellerem skutečně sejde, je malá, řekl Giuliani.

List The New York Times nicméně ve středu napsal, že Trump o výslech sám usiluje, aby se očistil od pomluv. Je si prý jist, že Muellera přesvědčí o tom, že pátrání po ruském vlivu je honem na čarodějnice.

Trump ve středu vyvolal ve Washingtonu poprask tweetem, v němž vyzval ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse, aby Muellerovo vyšetřování zastavil. Bílý dům později upřesnil, že nešlo o pokyn, ale o prezidentův názor. Ještě větší pozornost médií vyvolává zahájený proces s bývalým šéfem Trumpova volebního štábu Paulem Manafortem, byť s ruskou kauzou bezprostředně nesouvisí.

Proces, v němž je Manafort obviněn z bankovních a finančních podvodů, podle AP prezident velmi pozorně sleduje, stejně jako pečlivě studuje mediální ohlasy. Pokud by soud ve virginské Alexandrii na předměstí Washingtonu shledal Manaforta vinným, mohl by podle právních expertů dostat souhrnný trest víc než tři sta let vězení.

Zpravodajský web Politico ve čtvrtek napsal, že Trump i jeho poradci se snaží od Manafortovy kauzy co nejvíc distancovat. Odmítají proces komentovat a vyhýbají se televizním kamerám. Konzervativní komentátoři blízcí Bílému domu údajně nedostali žádná doporučení, jak se k procesu v Alexandrii stavět. Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová uspořádala během července jen tři tiskovky, což je nejmenší počet od nástupu Trumpa do Bílého domu.

Na našem webu najdete zaručené tipy jak na odposlech mobilu.

Vybíráte fotopast? Recenze vám možná pomůže vybrat tu pravou. Přečtěte si naše recenze fotopastí.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Designed for Military Boots